KONST / Litografier / Färglitografi 15475256
nr 1547 5256
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 82/310, modell. Färglitografi, bildmått: 31x69 cm, yttermått inklusive ram: 49x84 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 12 juni 2023
kl 20:15:56
700 kr
800 kr
1.000 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman